Проктологічне обстеження та діагностика в клініці "Столиця"

Зателефонуйте нам

Зв’яжіться з нами

Разделы

Кількість захворювань, пов’язаних з патологіями кишечника, з кожним роком зростає, відсутність належного лікування призводить до ускладнень, що і пояснює високий попит медичної послуги навіть в якості профілактики.

Пройти комплексне проктологічне обстеження в Києві ви можете в нашому спеціалізованому центрі “Столиця”. Пропонуємо записатися до лікаря в будь-який час за телефоном або іншим зручним способом, наприклад, онлайн.

Діагностика проктологічних захворювань в центрі “Столиця” проводиться сучасними методами, які дозволяють отримати уявлення про стан кишечника й анальної області, вчасно виявивши патологічні відхилення на ранніх стадіях.

ЗАПИС НА ПРИЙОМ

Огляд проктолога і порядок його проведення

Прийом у проктолога починається з огляду. Зовнішня оцінка стану анальної області проводиться тільки після збору анамнезу лікар опитує пацієнта, з’ясовуючи його скарги та спосіб життя. Головною метою загальнохірургічного огляду є визначення:

 • факторів, які могли вплинути на розвиток захворювання;
 • тривалості та характеру перебігу хвороби.

Перед початком огляду лікар надягає стерильні рукавички. Він оцінює стан анальної області шкіри та слизових, після вводить палець в анальний прохід. Цей процес називається пальцевим дослідженням, метод спрямований на первинне виявлення запалень, утворень або інших патологій. Також цей вид діагностики дозволяє:

 • оцінити стан передміхурової залози у чоловіків;
 • провести трансректальне дослідження у жінок.

Первинна оцінка анальної області та прямої кишки проводиться на спеціальній кушетці, в стандартному порядку вона не займає багато часу. Однак мала поінформованість про проведення проктологічного огляду стає причиною ряду помилок. Зокрема, багато пацієнтів вважають, що єдина поза для дослідження при зігнутих в ліктях, спираючись на кушетку, або в гінекологічному кріслі. Але колінно-ліктьова позиція не є єдиною, ті хто вже побував на огляді в центрі “Столиця”, знають, що можна повноцінно оглянути область і на боці із зігнутими в колінах ногами. Крім того, особливих відмінностей між оглядом жінок і чоловіків немає.

Як підготуватися до прийому проктолога

Це питання торкнуться не випадково, оскільки обстеження у проктолога буде максимально результативним, якщо пацієнт заздалегідь підготувався до зустрічі.

 • За добу до прийому. Рекомендований перехід на легку їжу. По можливості проводиться очисна клізма або мікроклізма. Якщо очищення прямої кишки приносить дискомфорт пацієнту з’являється кров, гній, виникають гострі болі, від процедур можна відмовитися.
 • Перед відвідуванням лікаря. Слід ретельно промити промежину й анальну область.

Методи діагностики

У проктологічному центрі “Столиця” проводяться різні обстеження прямої кишки, метод визначається в залежності від анамнезу і за результатами пальцевого огляду. Після нього в першу чергу можуть призначити для уточнення діагнозу аноскопію і ректороманоскопію.

Первинною діагностикою є аноскопія дослідження прямої кишки за допомогою ендоскопа. Оптичний прилад дозволяє вивчити слизову на глибину до 12 см і виявити патологічні зміни на ранніх стадіях розвитку. Найчастіше аноскопія є попередником ректороманоскопії та інших видів діагностики.

Ендоскопічні методи дослідження

 • Ректороманоскопія або ректоскопія метод, який дозволяє оцінити стан різних відділів кишечника. Дослідження здійснюється за допомогою ректороманоскопа трубки з освітлювачем і нагнітачем повітря. Дозволяє розглянути слизову на глибину до 30 см від ануса.
 • Трансректальне дослідження проктологічне УЗД, проводиться за допомогою спеціального апарату, введеного в пряму кишку. Датчик випромінює ультразвукові хвилі, які відбиваються від тканин і передаються на монітор УЗД-апарату.
 • Фіброколоноскопія (ФКС) дозволяє оцінити стан всього товстого кишечника: від прямої до сліпої кишки. Крім вивчення слизової, досліджується структура, вигини кишечника. Процедура призначається при підозрі на розвиток пухлин будь-якої природи, наявність сторонніх тіл в органі, гнійних процесів. Ендоскопічне дослідження проводиться під наркозом, тоді пацієнт знаходиться в розслабленому стані, не відчуває дискомфорту і болів. В роботі використовується гнучкий відеозонд.

При наявності показань  для необхідності проведення комплексної оцінки стану всіх органів шлунково-кишкового тракту може бути призначено ФЕГДС (фіброезофагогастродуоденоскопія). В роботі використовується гнучкий відеозонд, за допомогою якого досліджується стравохід, шлунок і дванадцятипала кишка.

Способи рентгенологічної діагностики

 • Іригографія — спосіб дослідження прямої кишки, в процесі якого здійснюється контрастування внутрішньої проктологічній області. Проведення рентгена дозволяє докладніше оцінити локалізацію патологічних утворень у випадках, якщо методи ректоскопии і колоноскопії були ефективними або протипоказані.
 • Фістулографія — рентгенівський метод, який полягає у фарбуванні свищевих порожнин і ходів спеціальною речовиною. У процесі впливу речовини проводиться рентген-знімок, за проведенням обстеження стежить лікар. Він оцінює вплив рентген-речовини в режимі реального часу.

Если необходимо, дополнительно может быть назначен пассаж контраста по ЖКТ. С помощью специального вещества и под контролем рентгеновского оборудования осуществляется осмотр прохождения пищи по желудочно-кишечному тракту.

Якщо необхідно, додатково може бути призначений пасаж контрасту по шлунково-кишкового тракту. За допомогою спеціальної речовини і під контролем рентгенівського обладнання здійснюється огляд проходження їжі по шлунково-кишковому тракту.

Лабораторні методи

Призначаються як додаткові методи діагностики. Найбільш поширеною є копрограмма. Для проведення дослідження здійснюється забір калових мас, які досліджуються для визначення патологій прямої кишки. В результаті лікар отримує докладну інформацію про наступне:

 • мікрофлора кишечника;
 • активність перетравлення їжі;
 • наявність паразитів.

Проктологічні захворювання, які виявляються

Діагностичні процедури проводяться після первинного огляду у проктолога, за результатами дослідження підбирається схема лікування. Використовуючи сучасні методи, фахівці можуть виявити:

 • Геморой на будь-якій стадії розвитку.
 • Патологічні процеси в травній системі.
 • Анальні тріщини.
 • Поліпи і інші доброякісні утворення.
 • Паротит.
 • Патологічні зміни форм кишечника.
 • Коліт.
 • Злоякісні утворення в прямій кишці.

Обстеження в нашому медичному центрі “Столиця” проводяться в стислі терміни, що дозволяє пацієнтові не втрачати час і оперативно почати лікування. Після оздоровлення важливо зберігати рекомендований спосіб життя і періодично відвідувати проктолога для профілактичного огляду.

ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ

 

Ми допоможемо вам вирішити вашу проблему, проконсультуйтеся безкоштовно!

Поширені запитання

Слід провести гігієну ануса і області промежини, по можливості зробити мікроклізму або очисну клізму. Перед відвідуванням лікаря не рекомендується вживати важку їжу, що викликає підвищене газоутворення.

На першому прийомі проктолог збирає анамнез захворювання і способу життя. Проводить зовнішній огляд і за допомогою ректального дзеркала. При необхідності призначається ендоскопічні та рентгенологічні дослідження.

Додаткові аналізи призначаються при необхідності. Самим докладним і поширеним варіантом вважається копрограмма, яка дозволяє в комплексі оцінити стан травної системи.

Слід оперативно відвідати проктолога, якщо спостерігаються: часта діарея, закрепи, болі в анальної області, змінений колір калу тощо. Пацієнтам у віці від 40 років рекомендується відвідувати проктолога для профілактики 1 раз в рік.

Залишилися питання? Зв’яжіться з реєстратурою або замовте зворотний дзвінок.

Зателефонуйте нам

Напишіть нам

Зв’яжіться з нами

Замовити дзвінок

Корисна інформація
Поділитися
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email
Наші послуги
Діагностика

Діагностика та дослідження

Лікування геморою Київ

Лікування геморою

Лікування тромбозу гемороїдальних вузлів Київ

Лікування тромбозу гемороїдальних вузлів

Лікування кровотечі із заднього проходу Київ

Лікування кровотечі із заднього проходу

Лікування тріщин заднього проходу Київ

Лікування тріщин заднього проходу

проктит

Лікування проктиту

Лікування парапроктиту Київ

Лікування парапроктиту

Лікування кісти куприка Київ

Лікування кісти куприка

Лікування коліту Київ

Лікування коліту

Лікування хвороби крона київ

Лікування хвороби Крона

Лікування сігмоїдіту Київ

Лікування сігмоїдіту

Лікування кишкової непрохідності київ

Лікування кишкової непрохідності

Видалення гострих кондилом київ

Видалення гострих кондилом