Міфи про геморой

Зміст

З появою перших ознак геморою, перше, що відчуває пацієнт — сильна тривога. Перед відвідуванням проктолога будь-хто мимоволі використовує різні джерела, щоб дізнатися про захворювання та особливості його лікування максимум інформації. Так з’являється безліч міфів про розвиток і лікуванні геморою, які ми маємо намір викрити в даному матеріалі.

Міф №1: Лікування = біль

Діагностувати та лікувати геморой боляче

Сучасні прилади діагностики дозволяють не тільки на самих ранніх стадіях виявити геморой, але і зробити це абсолютно безболісно. Обладнання, що використовується в сучасних клініках, настільки мініатюрне, що ніякого дискомфорту пацієнти не відчувають.

Лікування захворювання в більшості випадків здійснюється малоінвазійними методиками та препаратами, ефективно і швидко знімають біль, а не викликають його.

 

Міф №2: Біль = геморой

Якщо виникають болі в задньому проході, це свідчить про геморой

Біль в задньому проході може свідчити про утворення анальних тріщин, поліпів або інших новоутворень, через які також виникає схожа симптоматика. Тому лікар-проктолог повинен провести повноцінну діагностику, і тільки потім сказати, яка хвороба приносить занепокоєння.

 

Міф №3: Вузли

Геморой — це утворення гемороїдальних вузлів

Гемороїдальні вузли є у кожної людини, вони поділяються на внутрішні та зовнішні. Внутрішні розташовуються в зоні прямої кишки, зовнішні — поблизу від області заднього проходу.

Захворюванням називається патологічна зміна вузлів, частіше їх розмірів, що призводить до неприємних симптомів:

  • свербіння;
  • набряклості області заднього проходу;
  • випадання вузлів;
  • виділенню крові та слизу разом з каловими масами.

 

Міф №4: Кровотечі

Геморой — це завжди кровотечі із заднього проходу

Кровотеча — симптом, який зустрічається часто, але спостерігається не у всіх. Кров в калових масах і між випорожненнями з’являється в разі, коли у пацієнта тривалий час був твердий кал. На тлі розвитку геморою тверді маси негативно впливали на стан прямої кишки та цілісність заднього проходу.

Потрібно терміново відвідати лікаря, якщо безрецептурні ректальні препарати не прибирають симптоми, виникають гострі болі. У таких ситуаціях швидко розвивається анемія і проявляється слабкість, запаморочення.

Іноді ректальні кровотечі може бути пов’язані з патологічними змінами, небезпечними для життя. Особливо це стосується людей старше 45 років.

 

Міф №5: Оперативне лікування

Лікування захворювання можливо тільки оперативним шляхом

Сучасна медицина гарантує малоінвазивне лікування геморою, як альтернативу класичному оперативному втручанню. Щоб позбутися патології, скальпель не потрібен! Серед прикладів-альтернатив, відзначимо:

Лігування кільцями з латексу — за кілька процедур можна позбутися від внутрішніх гемороїдальних вузлів при розвитку захворювання до 3 стадії.

Терапія радіохвилями — ефективна для лікування анальних тріщин і зовнішнього геморою.

Допплерівська дезартерізація HAL-RAR — за одну процедуру позбавить від будь-якої форми геморою.

Міф №6: Самостійне лікування

Геморой можна вилікувати самостійно

Доведено, що захворювання прямої кишки самостійно не проходять! З плином часу патологія тільки розвивається і стан хворого погіршується.

Свічки, мазі та народні методи можуть полегшити перебіг або на час викликати затишшя захворювання. Проте врешті-решт пацієнту необхідна буде консультація проктолога і тривале лікування.

Міф №7: Багаторазове втручання

При оперативному лікуванні геморою недостатньо одного втручання

Сучасні методики, такі як допплерівська дезартерізація, дозволяють за один прийом відновити стан області заднього проходу. Крім того, багато що залежить від перебігу захворювання, тобто занедбаності ситуації.

Більшість малоінвазивних процедур проводяться в стислі терміни й не вимагають серйозної та тривалої реабілітації.

Міф №8: Рецидив

Геморой може повернутися знову

У суспільстві побутує хибна думка, що після видалення геморою обов’язково утворюється інший. Медициною доведено, що це неможливо, оскільки видаляються вузли, а значить виключається причина захворювання. Рецидиви можливі тільки в разі якщо в процесі операції була порушена технологія її проведення або не всі вузли видалені.

За умов ведення правильного способу життя захворювання не повернеться.

Міф №9: Онкологія

Геморой загрожує онкологією

Попри активну пропаганду міфу в суспільстві, медициною не доведений такий зв’язок. Тут слід розглядати зворотну ситуацію, оскільки геморой може бути наслідком раку прямої кишки. А недосвідчені лікарі, своєю чергою, можуть помилково прийняти гемороїдальні вузли за злоякісні новоутворення.

Міф №10: Вік

Гемороєм страждають тільки літні люди

Вік не є показником ризику. Захворювання може проявитися в будь-який час, цьому можуть сприяти численні причини, ось деякі з них:

малорухливий спосіб життя або надмірні фізичні навантаження;

  • неправильне харчування;
  • вагітність і пологи;
  • шкідливі звички;
  • генетична схильність.

Міф №11: Єдине захворювання

Геморой є єдиним захворюванням заднього проходу

Багато пацієнтів звертаються до лікаря з уже готовим діагнозом “У мене геморой”, лише у половини він підтверджується.

Тому нерідко пізно діагностуються небезпечні для життя захворювання прямої кишки.

Міф №12: Розпуста

Геморой — захворювання розпусних людей

Це неправильне твердження. Хвороба проявляється незалежно від кількості статевих партнерів і якості гігієни. Тому в такому випадку слід відкинути почуття провини.

Якщо недугу вже діагностовано, своєчасна і правильна гігієна дозволить істотно полегшити стан — зменшити свербіж, біль, виключити печіння.

Міф №13: Запор

Найкраща профілактика від геморою — уникання запорів

Думаючи таким чином, багато хто починає безладно пити проносні й використовувати мікроклізми. Проте, це не сприяє профілактиці, а навіть навпаки, погіршує ситуацію. Постійні діареї створюють умови для швидкого розвитку геморою: рідкі випорожнення має високу кислотність, що дратує сфінктер, призводить до його спазму, і надалі до патологічних змін.

Правильний спосіб життя, відмова від шкідливих звичок і своєчасний профілактичний огляд у проктолога — гарантії того, що ніякі міфи про геморої не зможуть вселити в вас тривожність.

Поділитися
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email
Підписатися
Повідомити про
0 Коментарі
Inline Feedbacks
Переглянути всі коментарі